نحوه عملکرد آنتی ویروس ها

آنتی ویروس
0
نحوه عملکرد آنتی ویروس ها
آنتی ویروس ها از جمله نرم افزارهای ضروری برای هر سیستم کامپیوتر و لپ تاپ می‌باشد که وظیفه آنها محافظت از سیستم در برابر تهدیدهای ویروس های کامپیوتری است. درواقع این نرم افزارها با مرور فایل های داخل کامپیوتر و لپ تاپ، ویروس ها و بد افزارهای مجازی را شناسایی…

علت داغ شدن لپ تاپ

علت داغ شدن لپ تاپ
داغ شدن لپ تاپ یکی از شرایط چندان نا خوشایندی است که در پی عوامل مختلفی بروز می‌کند.البته گرم شدن اجزای داخلی و حتی قاب بیرونی لپ تاپ تا یک دمای خاصی طبیعی است. به دلیل جریان برق، این اتفاق برای همه‌ی دستگاه های الکترونیکی رخ می‌دهد. اما زمانی که…

نحوه عملکرد آنتی ویروس ها

آنتی ویروس ها از جمله نرم افزارهای ضروری برای هر سیستم کامپیوتر و لپ تاپ می‌باشد که وظیفه آنها محافظت از سیستم در برابر تهدیدهای ویروس های کامپیوتری است. درواقع این نرم افزارها با مرور فایل های داخل کامپیوتر و لپ تاپ، ویروس ها و بد افزارهای مجازی را شناسایی کرده و اقدام به حذف آنها می‌نماید. آنها برای شناسایی این بد افزارها لازم است از روش ها و تکنیک های مختلفی استفاده کنند. به طور کلی این برنامه ها از دو تکنیک اصلی مبتی بر کد و رفتار، دارای عملکرد می‌باشند. هر کدام از این تکنیک ها به شرح زیر هستند:

آنتی ویروس مبتنی بر کد

در حال حاضر بیشتر نرم افزارهای آنتی ویروس از تکنیک مبتنی بر کد استفاده می‌کنند. در این شیوه به منظور شناسایی الگویی که نشان دهنده یک بدافزار باشد، مواردی مانند کامپیوتر یا لپ تاپ میزبان، درایوهای حافظه و یا فایل ها مورد جستجو قرار می‌گیرند. سپس این الگو در فایل هایی به نام فایل های امضا، ذخیره می‌شوند. شرکت های طراحی کننده انتی ویروس ها، این فایل ها را به گونه‌ای تنظیم و بروز رسانی می‌کنند تا همواره بتوان بیشترین تعداد ممکن حمله‌های بدافزاری را شناسایی کرد.

البته در این روش، نرم افزار باید از قبل، آپدیت شده باشد تا بتواند به مقابله و خنثی سازی بدافزارها بپردازد. در غیر این صورت نخواهد توانست بدافزارهای جدید را شناسایی کند و آنها را به فایل های امضا اضافه نماید. نرم افزارهایی که از این روش پیروی میکنند دارای یک دیکشنری ویروسی هستند که حاوی امضای ویروس های شناخته شده در سطح وب می‌باشد. antivirus در این روش ابتدا یک فایل را مورد آزمایش قرار داده و سپس به دیکشنری مذکور مراجعه می‌کند.

در صورتی که هر تکه از کد فایل با یک ویروس شناخته شده مطابقت داشته باشد، فایل مذکور به عنوان یک فایل آلوده شناسایی می‌شود. آنتی ویروس این فایل آلوده را پاک و یا قرنطینه می‌کند تا برنامه های دیگر به آن دسترسی پیدا نکنند و همچنین از انتشار آن جلوگیری نماید. البته در بعضی موارد، انتی ویروس، فایل آلوده را از طریق حذف ویروس از آن بازسازی می‌کند.

این نوع Antivirusها فایل های سیستم را در زمان اجرا، باز و یا بسته بودن و حتی زمانی که ایمیل می‌شوند، مورد آزمایش و بررسی قرار می‌دهند. از این طریق در صورتی که یک ویروس شناخته شده وارد سیستم شود، سریعا شناسایی میشود. علاوه بر آن این برنامه ها را میتوان به گونه‌ای تنظیم و برنامه ریزی کرد که در زمان های معینی به بررسی کل فایل های موجود بر روی دیسک سخت بپردازند.

روش مبتنی بر رفتار

برخلاف روش پیشین که تنها ویروس های شناخته شده مورد عمل موردنظر قرار می‌گرفت، آنتی ویروس هایی که از روش مبتنی بر رفتار عمل می‌کنند، رفتار همه برنامه ها را مورد بررسی و نظاره قرار می‌دهند. در این روش سعی بر آن میشود از طریق جستجوی ویژگی های عمومی و مشترک بدافزارها، انواع شناخته شده و جدید آنها شناسایی شوند. به عنوان مثال، اگر برنامه‌ایی سعی در نوشتن داده هایی بر روی یک برنامه دیگری را داشته باشد، این رفتار به عنوان یک رفتار مشکوک از طرف Antivirus شناسایی می‌شود. پس از آن نرم افزار به کاربر هشدار ویروس را صادر میکند و او را راهنمایی می‌کند که چه اقدامی برای برطرف کردن این مشکل انجام دهد.

مزیت Antivirusهایی که مبتنی بر رفتار عمل می‌کنند نسبت به آنهایی که براساس امضاء رفتار می‌کنند این است که آنها در برابر ویروس هایی که حتی امضای آنها در هیچ دیکشنری نیست، محافظت به عمل می‌آورند. البته مشکل این انتی ویروس ها در شناسایی اشتباه تعداد زیادی از تشخیص های مثبت است. اینکار باعث می‌شود هشدارهای مکرری به کاربر ارسال شود که در نتیجه باعث خستگی و سر رفتن حوصله او می‌گردد.

اگر کاربر به همه‌ی این هشدارها پاسخ Accept بدهد، عملاً آنتی ویروس بلااستفاده مانده و کارایی خود را از دست می‌دهد. به خاطر همین موضوع نیز میباشد که استفاده از آنتی ویروس های مبتنی بر رفتار روز به روز محدودتر می‌شود.

معایب روش مبتنی بر رفتار

همان طور که گفته شد آنتی ویروس هایی که بر اساس مبتنی بر روش رفتار عمل می‌کنند، دارای معایبی می‌باشند که زا جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

تشخیص مثبت اشتباه یا False Positive:

روش مبتنی بر رفتار، بر اساس ویژگی ها و عملکرد مشترک ویروس ها، آنها را شناسایی می‌کند. بنابراین ممکن است برخی از نرم افزارهای قانونی و معتبر را در صورتی که خصوصیاتی شبیه ویروس ها داشته باشند را نیز به اشتباه بدافزار شناسایی کند.

بررسی کندتر:

فرایند بررسی رفتارها و ویژگی ها سختتر و طولانی تر از جستجوی الگوهای مشخص است. به همین دلیل جستجوی اکتشافی مدت زمان بیشتری را نسبت به جستجوی امضا جهت شناسایی ویروس ها می‌طلبد.

ندیدن ویژگیهای جدید:

در صورتی که یک حمله بدافزاری جدید ویژگی هایی را بروز دهد که قبل از آن چنین رفتار ی شناسایی نشده بود، روش مبتنی بر رفتار نیر نخواهد توانست آن را به عنوان یک ویروس شناسایی کند. مگر اینکه به روز رسانی شده و ویژگی مذکور به حافظه آن اضافه شود.

علت داغ شدن لپ تاپ

داغ شدن لپ تاپ یکی از شرایط چندان نا خوشایندی است که در پی عوامل مختلفی بروز می‌کند.البته گرم شدن اجزای داخلی و حتی قاب بیرونی لپ تاپ تا یک دمای خاصی طبیعی است. به دلیل جریان برق، این اتفاق برای همه‌ی دستگاه های الکترونیکی رخ می‌دهد. اما زمانی که این دما از حد خودش پیشی بگیرد، اصلا طبیعی نبوده و باید جویای علت شد. شعله ور شدن و یا صداهای عجیب، هر دو نشان دهنده داغ شدن لپتاپ است.

با توجه به آنکه بیش از یک نسل لپ تاپ در دنیا وجود دارد، نمی‌توان به طور دقیق بیان کرد که دمای هر مدل لپتاپ چه درجه‌است. اما به طور کلی اگر دمای CPU لپ تاپ به 80 درجه سانتی‌گراد برسد، نشان از وجود مشکل در دفع گرما است. در بسیاری از لپ تاپ ها زمانی که دمای CPU به حد مشخصی (بیش از 80 درجه) برسد، دستگاه بدون اعلام هیچگونه هشداری، به طور خودکار خاموش می‌شود. این نوع خاموش شدن بیانگر دمای بالا و دفع نشدن گرما است.

دلایل داغ شدن لپ تاپ به شرح زیر است:

1.داغ شدن لپ تاپ در اثر عدم تهویه مناسب

مجاری رد و بدل شدن هوا، در زیر لپ تاپ قرار دارد. با تبادل هوا از طریق این مجاری ها، به نوعی دستگاه نفس می‌کشد. هرگونه مانع و گرفتگی در این مجاری باعث داغ شدن بیش از حد لپ تاپ خواهد شد.

بر همین اساس توصیه می‌شود لپ تاپ را روی فرش، موکت یا پتو قرار ندهید چراکه باعث مسدود شدن این مجاری ها شده و تهویه آنرا مختل می‌کند. علاوه بر آن، کرک ها و پرزهای فرش یا پتو به همراه گرد و خاکی که وارد دستگاه می‌شوند به مرور زمان با ایجاد اختلال در کار فن ها یا پوشاندن سطح قطعات داخلی باعث داغ شدن دستگاه می‌شوند.

راه حل: 

  • همیشه لپ تاپ خود را بر روی سطوح صاف و سخت قرار دهید.
  • می‌توانید از کول پدهای مجهز به فن استفاده کنید.
  • چند سانتیمتر فاصله گرفتن لپ تاپ از سطح نیز می‌تواند سودمند باشد.

2.خرابی قطعات داخلی مانند فن و باتری

امروزه شرکت های تولید کننده لپ تاپ، این دستگاه ها را به گونه‌ای می‌سازند که هر لپ تاپ تنها برای فعالیت خاصی اختصاصی شده باشد. لپ تاپ هایی که دارای کاربردهای گرافیکی و محاسباتی سنگینی هستند معمولا دارای CPU و GPU های قدرتمندی می‌باشند. همچنین در داخل آنها، فن های خنک کننده‌ای تعبیه شده تا حرارت را از درون لپ تاپ به خارج آن هدایت کنند.

خراب شدن فن به دلیل ضربه، استهلاک و یا کاهش کارایی آن می‌تواند داغ شدن لپ تاپ را در پی داشته باشد. در صورتی که صدای چرخش فن به خوبی شنیده می‌شود اما حجم هوای خروجی از لپ تاپ بسیار کم است، شانس گرفتگی آن وجود دارد.

راه حل: 

  • از هوای فشرده برای تمیز کردن مجرای هوا استفاده نمایید. برای این منظور می‌توانید از بلوور (دمنده) و کمپرسور هوای فشرده مورد استفاده برای تمیز کردن اتومبیل استفاده کنید.
  • در صورتی که این توانایی را در خودتان می‌بینید، می‌توانید لپ تاپ قدیمی خود را باز و تمیز کنید. البته دقت داشته باشید که در مدت پوشش گارانتی نباید این کار را بکنید.

هشدار: هرگز از سشوار، جاروبرقی و اسپری‌های شیمیایی برای تمیز کردن لپ تاپ استفاده نکنید.

همچنین خراب شدن باتری نیز در داغ شدن لپتاپ بسیار تاثیر گذار است. به طوری که در برخی موارد مشاهده شده که خراب شدن این قطعه باعث آتشسوزی لپتاپ شده است. علاوه بر این، کاهش شارژ دهی باتری و افت ولتاژ آن نیز باعث کاهش سرعت فن و توانایی تهویه دستگاه می‌شود.

3.نصب نبودن درایو یا استفاده از درایو قدیمی

نصب نبودن درایور مناسب و عدم بروز بودن آن میتواند باعث درگیری بیش از حد CPU یا GPU شود. در این حالت، این قطعات با حداکثر توان خود یا در حالت غیر بهینه کار می‌کنند که خود باعث بالا رفتن دما، مصرف بیش از حد باتری و کاهش عمر دستگاه شود. البته گاهی درایورهای جدید خود می‌توانند علت افزایش دما باشند، در این صورت به نسخه قبلی آن بازگردید.

راه حل: همواره بروزترین نسخه از درایور اجزای لپ تاپ را از وب سایت سازنده دریافت و نصب کنید. هرگز از درایورهای غیر اختصاصی و قدیمی استفاده نکنید.

4.داغ شدن بیش از حد لپ تاپ به دلیل وجود ویروس

ویروس ها و انواع بدافزارها، شایعترین دلیل داغ شدن لپ تاپ ها هستند.این عوامل به طور غیر مجاز از منابع محاسباتی دستگاه استفاده کرده و باعث داغ شدن بیش از حد آن می‌شود. برخی ویروس ها بگونه‌ای طراحی شده‌اند که با درگیر کردن بیش از حد قطعات سخت افزاری باعث خراب شدن دستگاه شوند. این نوع ویروس ها برای اهداف مختلفی طراحی شده‌اند که از جمله میتوان به حمله به سرور ها اشاره کرد.

امروزه با داغ شدن اخبار ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، بد افزارهایی طراحی شده‌اند که با استفاده از منابع داخلی سیستم شما اقدام به استخراج این ارزها می‌کنند. این موضوع نیز فشار بسیار زیادی به دستگاه وارد می کند و باعث داغ شدن لپ تاپ می‌شود.

راه حل:

  • از فلش مموری آلوده و شبکه های وای فای ناشناس استفاده نکنید.
  • با نصب یک آنتی‌ویروس قوی و به روز لپ تاپ خود را اسکن کنید.

5.داغ شدن لپ تاپ در اثر استفاده از نرم افزارها و بازی های سنگین

لپ تاپ های قدرتمندی که کارت گرافیک و CPU بالایی دارند، این امکان را به شما می‌دهند که از چند نرم افزار گرافیکی سنگین به طور همزمان استفاده کنید و یا بازی های گرافیکی را اجرا نمایید. با این حال، اکثر لپ تاپ ها، خصوصا لپ تاپ های اقتصادی یا دانشجویی قدرت کافی برای انجام چنین کارهایی را ندارند. درصورتی که لپ تاپ شما معمولی باشد، اجرای نرم افزار های سه بعدی و انجام بازی های سنگین، علاوه بر کاهش عمر دستگاه و بروز خرابی در قسمت های مختلف آن، باعث داغ شدن بیش از حد لپ تاپ نیز می‌شود. گاهی اوقات حتی آنتی ویروس های سنگین نیز می توانند با درگیر کردن همیشگی CPU باعث ایجاد گرمای اضافه شوند.

راه حل:

  • باتوجه به قدرت لپ تاپتان، برنامه نصب و اجرا کنید.
  • از نصب برنامه های سنگین و پرحجم جلوگیری کنید.
  • همواره از آنتی ویروس‌های سبک و کم حجم بر روی لپ تاپ استفاده کنید.

6.استفاده همزمان از همه پورت های لپ تاپ

وصل کردن هر چیز اضافه‌ای به پورت های لپ تاپ می‌تواند باعث درگیر کردن بیش از حد سیستم و ایجاد گرمای اضافه درون دستگاه شود. پر بودن پورت ها بخش مهمی از انرژی و توان محاسباتی دستگاه را به خود اختصاص می‌دهد. حتی زمانی که چیزی را به لپ تاپ وصل می‌کنید حتما متوجه تندتر شدن سرعت فن و بروز صداهای مختلفی از دستگاه شده‌اید. به خاطر همین موضوع ممکن است حتی در هنگام انجام کارهای ساده با لپ تاپ خود شاهد داغ شدن آن باشید.

راه حل: از اتصال بی‌جهت فلش ها، کابل HDMI، هاردهای اکسترنال یا حتی کابل شارژ به لپ تاپ جلوگیری کنید.

نحوه عملکرد آنتی ویروس ها

آنتی ویروس ها از جمله نرم افزارهای ضروری برای هر سیستم کامپیوتر و لپ تاپ می‌باشد که وظیفه آنها محافظت از سیستم در برابر تهدیدهای ویروس های کامپیوتری است. درواقع…
نحوه عملکرد آنتی ویروس ها

علت داغ شدن لپ تاپ

داغ شدن لپ تاپ یکی از شرایط چندان نا خوشایندی است که در پی عوامل مختلفی بروز می‌کند.البته گرم شدن اجزای داخلی و حتی قاب بیرونی لپ تاپ تا یک…
علت داغ شدن لپ تاپ
نحوه عملکرد آنتی ویروس ها

نحوه عملکرد آنتی ویروس ها

آنتی ویروس ها از جمله نرم افزارهای ضروری برای هر سیستم کامپیوتر و لپ تاپ می‌باشد که وظیفه آنها محافظت از سیستم در برابر تهدیدهای ویروس های کامپیوتری است. درواقع…
علت داغ شدن لپ تاپ

علت داغ شدن لپ تاپ

داغ شدن لپ تاپ یکی از شرایط چندان نا خوشایندی است که در پی عوامل مختلفی بروز می‌کند.البته گرم شدن اجزای داخلی و حتی قاب بیرونی لپ تاپ تا یک…
نحوه عملکرد آنتی ویروس ها

نحوه عملکرد آنتی ویروس ها

0
آنتی ویروس ها از جمله نرم افزارهای ضروری برای هر سیستم کامپیوتر و لپ تاپ می‌باشد که وظیفه آنها محافظت…
علت داغ شدن لپ تاپ

علت داغ شدن لپ تاپ

0
داغ شدن لپ تاپ یکی از شرایط چندان نا خوشایندی است که در پی عوامل مختلفی بروز می‌کند.البته گرم شدن…
نکات نگهداری صحیح از لپ تاپ

نکات نگهداری صحیح از لپ تاپ

0
نگهداری صحیح از لپ تاپ باعث می‌شود عمر استفاده از این دستگاه طولانی‌تر شده و کیفیت عملکرد آن کاسته نشود؛…
نحوه عملکرد آنتی ویروس ها

نحوه عملکرد آنتی ویروس ها

بدون دیدگاه
آنتی ویروس ها از جمله نرم افزارهای ضروری برای هر سیستم کامپیوتر و لپ تاپ می‌باشد که وظیفه آنها محافظت از سیستم در برابر تهدیدهای ویروس های کامپیوتری است. درواقع…
علت داغ شدن لپ تاپ

علت داغ شدن لپ تاپ

بدون دیدگاه
داغ شدن لپ تاپ یکی از شرایط چندان نا خوشایندی است که در پی عوامل مختلفی بروز می‌کند.البته گرم شدن اجزای داخلی و حتی قاب بیرونی لپ تاپ تا یک…
ویروس كشی و نصب آنتی ویروس اورجينال
نصب ویندوز در محل
نصب ویندوز در محل
فروش قطعات و لوازم جانبي با گارانتي اصلي
عیب یابی رفع عیوب تعمیر کامپیوتر خانگی و سیستم در محل حضوری
عیب يابی کامپیوتر در محل و رفع عیوب نرم افزاری و سخت افزاری
خدمات شبکه کامپیوتر در محل-رفع مشکلات شبکه رایانه - خدمات اکتیو active - انجام پسیو passive
خدمات شبكه كابل كشي امنيت شبكه
تعميرات نرم افزاري لپ تاپ و كامپيوترها در محل
تعمیر کامپیوتر در محل - تعمیرات لپ تاپ در محل - تعمیر کامپیوتر در منزل
تعمیرات کامپیوتر در محل تعمیر کامپیوتر در منزل
برنامه نویسی تحت شبکه اینترنتی چیست ؟
پشتيباني و رفع مشكل نرم افزاري از راه دور
ارتقا سیستم در محل
اسمبل و فروش سیستم های طراحی و گیمینگ و اداری

من فقط فکر می کنم به اندازه کافی همه کاره است. همانطور که همیشه، بهتر و بدتر است، اما من از محصول لذت می برم. آنها آنچه را که در نسخه ی نمایشی می بینید به شما می دهند و یک راه حل عالی برای وب سایت ها است.

جان اسمیت
توسعه دهنده ناسا

تم بزرگ این دومین خریدم از شما من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.. من بسیاری از تم ها را خریدم اما فقط دو بار رتبه 5 ستاره را برای هر دو مورد به شما دادم. کار شما بهترین در راست چین است – تشویق!

سامانتا گرین
خریدار

مانند طراحی تم اما بزرگترین تشکر برای پشتیبانی کاربر. این بسیار مهم است، اگر نه مهمترین شاخص ما توصیه می کنیم!

راب اسمیت
طراح

من فقط فکر می کنم به اندازه کافی همه کاره است. همانطور که همیشه، بهتر و بدتر است، اما من از محصول لذت می برم. آنها آنچه را که در نسخه ی نمایشی می بینید به شما می دهند و یک راه حل عالی برای وب سایت ها است.

جان اسمیت
توسعه دهنده ناسا

تم بزرگ این دومین خریدم از شما من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.. من بسیاری از تم ها را خریدم اما فقط دو بار رتبه 5 ستاره را برای هر دو مورد به شما دادم. کار شما بهترین در راست چین است – تشویق!

سامانتا گرین
خریدار

مانند طراحی تم اما بزرگترین تشکر برای پشتیبانی کاربر. این بسیار مهم است، اگر نه مهمترین شاخص ما توصیه می کنیم!

راب اسمیت
طراح

من فقط فکر می کنم به اندازه کافی همه کاره است. همانطور که همیشه، بهتر و بدتر است، اما من از محصول لذت می برم. آنها آنچه را که در نسخه ی نمایشی می بینید به شما می دهند و یک راه حل عالی برای وب سایت ها است.

جان اسمیت
توسعه دهنده ناسا

تم بزرگ این دومین خریدم از شما من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.. من بسیاری از تم ها را خریدم اما فقط دو بار رتبه 5 ستاره را برای هر دو مورد به شما دادم. کار شما بهترین در راست چین است – تشویق!

سامانتا گرین
خریدار

مانند طراحی تم اما بزرگترین تشکر برای پشتیبانی کاربر. این بسیار مهم است، اگر نه مهمترین شاخص ما توصیه می کنیم!

راب اسمیت
طراح

من فقط فکر می کنم به اندازه کافی همه کاره است. همانطور که همیشه، بهتر و بدتر است، اما من از محصول لذت می برم. آنها آنچه را که در نسخه ی نمایشی می بینید به شما می دهند و یک راه حل عالی برای وب سایت ها است.

جان اسمیت
توسعه دهنده ناسا

تم بزرگ این دومین خریدم از شما من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.. من بسیاری از تم ها را خریدم اما فقط دو بار رتبه 5 ستاره را برای هر دو مورد به شما دادم. کار شما بهترین در راست چین است – تشویق!

سامانتا گرین
خریدار

مانند طراحی تم اما بزرگترین تشکر برای پشتیبانی کاربر. این بسیار مهم است، اگر نه مهمترین شاخص ما توصیه می کنیم!

راب اسمیت
طراح

من فقط فکر می کنم به اندازه کافی همه کاره است. همانطور که همیشه، بهتر و بدتر است، اما من از محصول لذت می برم. آنها آنچه را که در نسخه ی نمایشی می بینید به شما می دهند و یک راه حل عالی برای وب سایت ها است.

جان اسمیت
توسعه دهنده ناسا

تم بزرگ این دومین خریدم از شما من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.. من بسیاری از تم ها را خریدم اما فقط دو بار رتبه 5 ستاره را برای هر دو مورد به شما دادم. کار شما بهترین در راست چین است – تشویق!

سامانتا گرین
خریدار

مانند طراحی تم اما بزرگترین تشکر برای پشتیبانی کاربر. این بسیار مهم است، اگر نه مهمترین شاخص ما توصیه می کنیم!

راب اسمیت
طراح

من فقط فکر می کنم به اندازه کافی همه کاره است. همانطور که همیشه، بهتر و بدتر است، اما من از محصول لذت می برم. آنها آنچه را که در نسخه ی نمایشی می بینید به شما می دهند و یک راه حل عالی برای وب سایت ها است.

جان اسمیت
توسعه دهنده ناسا

تم بزرگ این دومین خریدم از شما من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.. من بسیاری از تم ها را خریدم اما فقط دو بار رتبه 5 ستاره را برای هر دو مورد به شما دادم. کار شما بهترین در راست چین است – تشویق!

سامانتا گرین
خریدار

مانند طراحی تم اما بزرگترین تشکر برای پشتیبانی کاربر. این بسیار مهم است، اگر نه مهمترین شاخص ما توصیه می کنیم!

راب اسمیت
طراح
این مطلب برایتان مفید بود ؟